Anglie - Premier League 05/05 15:30 36 Liverpool v Tottenham - View
Anglie - Premier League 05/13 19:00 37 Aston Villa v Liverpool - View
Anglie - Premier League 05/19 15:00 38 Liverpool v Wolverhampton - View
Svět - Přátelská utkání klubů 07/31 23:30 - Liverpool v Arsenal - View
Svět - Přátelská utkání klubů 08/03 23:30 - Man Utd v Liverpool - View

Wikipedia - Liverpool FC

Liverpool FC (celým názvem: Liverpool Football Club) je anglický fotbalový klub, který sídlí ve městě Liverpool v metropolitním hrabství Merseyside. Založen byl v roce 1892. Vyhrál devatenáctkrát anglickou nejvyšší soutěž, naposledy v sezóně 2019/20.

Liverpool prožil úspěšné období v 70. a 80. letech, poté se však vzedmul rival Manchester United úspěšný následující dvě desetiletí. Je nejúspěšnějším anglickým (potažmo britským) klubem v evropských pohárech – 6× vyhrál Ligu mistrů UEFA (dříve Pohár mistrů evropských zemí), 3× vyhrál Pohár UEFA (dnes Evropská liga) a 1× Pohár vítězů pohárů. Podle francouzského fotbalového týdeníku France Football je Liverpool v roce 2019 pátým největším fotbalovým klubem na světě.

Své domácí zápasy hraje na stadionu Anfield s kapacitou 54 167 diváků.

Liverpool má dlouhodobou rivalitu s kluby Everton FC (Merseyside derby) a Manchester United FC (North West derby).

Liverpool FC je anglický profesionální fotbalový klub se sídlem v Liverpoolu. Byl založen v roce 1892 a jeho domácí zápasy odehrává na stadionu Anfield, do kterého se vejde 54 074 diváků. Liverpool je jedním z nejúspěšnějších klubů v anglické fotbalové historii, vyhrál 19 ligových titulů, 7 FA Cupů, 8 EFL Cupů, 6 evropských pohárů a 3 UEFA Superpoháry.

Liverpool FC byl založen v roce 1892 jako Everton Athletic FC. V roce 1894 se však klub přestěhoval na nový stadion nazvaný Anfield a změnil název na Liverpool FC. Liverpool vyhrál svůj první ligový titul v roce 1901 a od té doby se stal jedním z nejúspěšnějších klubů v anglické historii.

Rivalem Liverpoolu je Manchester United. Obě mužstva soupeří o titul „nejlepší klub v Anglii“ od šedesátých let. Liverpool také soupeří s Evertonem, dalším liverpooským klubem.

Liverpool je jednou z nejpopulárnějších fotbalových značek na světě a má velkou fanouškovskou základnu po celém světě. Klub má také řadu hlášek, včetně „You'll Never Walk Alone“, která se stala nedílnou součástí klubové identity.