Sport Lisboa e Benfica (basketbal ženský), známý také jako Benfica, je ženský basketbalový tým se sídlem v Lisabonu v Portugalsku. Tým hraje v Campeonato Nacional Feminino, nejvyšší ženské basketbalové soutěži v zemi, a také v EuroLeague Women, nejvyšší evropské ženské klubové soutěži.

Benfica je jedním z nejúspěšnějších ženských basketbalových týmů v Portugalsku. V Campeonato Nacional Feminino vybojoval 28 titulů, což je více než kterýkoli jiný tým. Tým vyhrál také 12 národních pohárů a 5 Ligových pohárů.

Na evropské scéně Benfica dosáhla největšího úspěchu v roce 2019, kdy se dostala do finále EuroLeague Women. Ve finále podlehli španělskému týmu Uni Girona CB a skončili na druhém místě.

Mezi nejznámější hráčky Benfiky patří americké hráčky Jessica Shepardová, Tiffany Hayesová a Courtney Vanderslootová a portugalské reprezentantky Joana Queiroz a Tamara Cunha.

Aktuálním trenérem Benfiky je portugalský trenér Carlos Canelhas.