Itálie - Serie A 01/09 11:30 21 [16] Venezia v AC Milán [2] W 0-3
Itálie - Serie A 01/06 17:30 20 [2] AC Milán v Řím [7] W 3-1
Itálie - Serie A 12/22 19:45 19 [9] Empoli v AC Milán [3] W 2-4
Itálie - Serie A 12/19 19:45 18 [2] AC Milán v Neapol [4] L 0-1
Itálie - Serie A 12/11 19:45 17 [15] Udinese v AC Milán [1] D 1-1
Liga mistrů UEFA 12/07 20:00 6 [3] AC Milán v Liverpool [1] L 1-2
Itálie - Serie A 12/04 14:00 16 [2] AC Milán v Salernitana [20] W 2-0
Itálie - Serie A 12/01 19:45 15 [18] Janov v AC Milán [2] W 0-3
Itálie - Serie A 11/28 14:00 14 [2] AC Milán v Sassuolo [13] L 1-3
Liga mistrů UEFA 11/24 20:00 5 [3] Atlético Madrid v AC Milán [4] W 0-1

Wikipedia - AC Milán

AC Milán, zkráceně jen Milán je italský fotbalový klub hrající v sezóně 2023/2024 v 1. italské fotbalové lize sídlící ve městě Milán v regionu Lombardie.

Klub hraje již 113. sezonu v nejvyšší lize a nepřetržitě od sezony 1983/84. Ve druhé lize hráli jen ve dvou sezonách. Klub má na kontě již 19 prvenství v lize což jej řadí na druhé místo společně s rivalem z Interu co se týče počtu prvenství v lize.

Na mezinárodní úrovni je nejúspěšnějším klubem z Itálie. Dokázalo získat sedm trofejí v lize mistrů z jedenácti účastí ve finále, pět trofejí v evropském superpoháru což je společně ze Španělským klubem FC Barcelona rekord. Získal také tři trofeje interkontinentálního poháru. Celkem dosáhl 48 trofejí (30 národních a 18 mezinárodních) což jej řadí na druhé místo v Itálii za klubem Juventus FC (67 trofejí). Byl také prvním klubem kdo vyhrál titul bez porážky (1991/92).

AC Milán je italský profesionální fotbalový klub z města Milán, který byl založen v roce 1899. Je jedním z nejúspěšnějších klubů v historii italského i světového fotbalu. AC Milán vyhrál 19 ligových titulů Serie A, což je druhý nejvyšší počet v Itálii, a 7 evropských pohárů, což je třetí nejvyšší počet v Evropě. Klub také vyhrál 5 Supercoppa Italiana, 5 Coppa Italia a 1 Interkontinentální pohár.

AC Milán je známý svým útočným a atraktivním stylem hry a vychoval řadu slavných hráčů, jako jsou Paolo Maldini, Franco Baresi, Marco van Basten, Ruud Gullit, Ronaldinho a Kaká. Klub hraje své domácí zápasy na stadionu San Siro, který sdílí s městským rivalem Interem.

V současnosti je AC Milán jedním z nejlepších týmů v Itálii a pravidelně se účastní Ligy mistrů UEFA.