Hume United FC je australský semiprofesionální fotbalový klub, který sídlí v Broadmeadowsu, předměstí Melbourne ve Victorii. Klub byl založen v roce 1972. V současnosti hraje ve Victorian Premier League, druhé nejvyšší úrovni australského fotbalového systému.

Hume City má za sebou dlouhou a úspěšnou historii, vyhrál několik titulů ve Victorian Premier League a vystoupil ve finále australského poháru. Klub je známý svým útočným stylem hry a produktivními útočníky.

V posledních letech patří Hume City k nejlepším týmům ve Victorii. V roce 2017 vyhrál klub první titul v Premiershipě a postoupil do semifinále australského poháru. Klub se také pravidelně účastní kontinentálních soutěží, včetně Ligy mistrů AFC.

Hume United FC je jedním z nejpopulárnějších klubů ve Victorii. Klub má silnou základnu fanoušků a je známý svou skvělou atmosférou na domácích zápasech.