01/19 15:44 - Bjorn Borg vs Pete Sampras 0-0
01/08 14:17 - Bjorn Borg vs Pete Sampras 1-0
**2015 French Open**

**Francouzské otevřené mistrovství 2015**

Francouzské otevřené mistrovství, známé také jako Roland-Garros, je každoroční tenisový Grand Slam, který se koná v Paříži ve Francii. Turnaj se hraje na antuce a je jedním ze čtyř hlavních tenisových turnajů.

**Vydání 2015**

Turnaj se konal od 24. května do 7. června 2015. Zúčastnilo se ho 128 hráčů a 128 hráček v dvouhře a 64 párů v mužské a ženské čtyřhře.

**Vítězové**

Vítězem mužské dvouhry se stal Švýcar Stan Wawrinka, který ve finále porazil Srba Novaka Djokoviče. Vítězkou ženské dvouhry se stala Američanka Serena Williamsová, která ve finále porazila Češku Lucii Šafářovou.

**Zvláštní okamžiky**

* Rafael Nadal, který vyhrál devět po sobě jdoucích titulů na French Open, byl vyřazen v čtvrtfinále Novákem Djokovičem.
* Italská hráčka Flavia Pennettaová se stala nejstarší hráčkou, která vyhrála svůj první grandslam ve věku 33 let.
* Serena Williamsová vyhrála svůj 20. grandslamový titul ve dvouhře, čímž vyrovnala rekord Steffi Grafové.