Novozélandský pohár - ženy

Novozélandský fotbalový pohár žen, známý také jako Kate Sheppard Cup, je každoroční vyřazovací fotbalový turnaj pro novozélandské fotbalové kluby žen. Turnaj byl založen v roce 1980 a je pořádán Novozélandským fotbalovým svazem (NZF). Současným držitelem titulu je Auckland City FC.

Turnaje se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin po čtyřech. Týmy v každé skupině hrají každý s každým jednou a do vyřazovací fáze postupují vítězové každé skupiny a čtyři nejlepší týmy na druhém místě. Vyřazovací fáze se hraje na jednozápasový systém, přičemž finále se hraje na neutrálním místě.

Novozélandský fotbalový pohár žen je jednou z nejprestižnějších fotbalových soutěží pro ženy v zemi. Turnaj vyhrála celá řada významných novozélandských klubů, včetně Auckland City FC, Northern Lights FC a Eastern Suburbs AFC.

Turnaj je pojmenován po Kate Sheppové, která byla novozélandskou sufražetkou a aktivistkou za práva žen. Sheppardová byla jednou ze zakladatelek Národní rady žen na Novém Zélandu a sehrála klíčovou roli v získání volebního práva žen v zemi v roce 1893.

Novozélandský fotbalový pohár žen je důležitou součástí novozélandského fotbalového kalendáře. Turnaj je příležitostí pro nejlepší ženské fotbalové kluby v zemi, aby se utkaly mezi sebou a získaly prestižní trofej.