ITF Japan F6 Qual

**ITF Japan F6 kval**

Mezinárodní tenisový turnaj mužů ITF Japan F6 Qual se koná v Japonsku. Je součástí okruhu ITF Futures, který je třetí nejvyšší úrovní profesionálního tenisu po ATP Tour a ATP Challenger Tour. Turnaj se hraje na tvrdém povrchu a probíhá po dobu jednoho týdne.

Turnaje ITF Futures jsou určeny pro začínající a vycházející hráče, kteří se snaží získat body ATP a zlepšit svůj žebříček. Vítěz turnaje ITF Japan F6 Qual získá 18 bodů ATP, zatímco finalista získá 12 bodů.

Kromě bodů ATP nabízí turnaj ITF Japan F6 Qual také finanční odměny. Celková výše finančních cen je 15 000 USD a vítěz obdrží podíl 2 160 USD.

Turnaj ITF Japan F6 Qual se koná v několika městech po celém Japonsku. Mezi předchozí místa konání patří Tokio, Kjóto a Osaka.

**Historie**

Turnaj ITF Japan F6 Qual se koná od roku 2014. Úvodním vítězem turnaje byl japonský tenista Yuya Kibi. Nejvíce titulů v turnaji získal japonský hráč Jumpei Yamasaki, který vyhrál dvakrát v letech 2017 a 2018.

**Formát**

Turnaj ITF Japan F6 Qual se hraje ve formátu vyřazovacích bojů. V hlavní soutěži je 32 hráčů, z nichž 16 je nasazených. Kvalifikační turnaj se koná před hlavní soutěží, aby určil zbývajících 8 hráčů, kteří se dostanou do hlavní soutěže.

Zápasy v hlavní soutěži se hrají na dva vítězné sety. Finále se hraje na tři vítězné sety.

**Vstupenky**

Vstupenky na turnaj ITF Japan F6 Qual jsou k dispozici online i na místě konání. Ceny vstupenek se liší v závislosti na místě konání a kategorii vstupenek.